• niezwykłe miejsce w naszej szkole

     • „Żyj z przyrodą w zgodzie…”

      W dniu 24.09.2021 w ZSM w Golubiu –Dobrzyniu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Garden Classroom – Ekologiczny zakątek”, który zrealizowaliśmy w ramach 6 edycji projektu prospołecznego „Działamy i wspieramy” firmy De Heus.

      Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

      Burmistrz Miasta p. Mariusz Piątkowski

      Wiceburmistrz Golubia-Dorzynia p. Róża Kopaczewska

      Koordynatorka programu „Działamy i wspieramy” firmy De Heus p. Karolina Pietrzko

      Radna Miasta Golub-Dobrzyń i koordynatorka projektu De Heus p. Jolanta Rzeszotarska

      Przyjaciele i sponsorzy – państwo Anna i Jacek Radeccy, właściciele Pawilonu Rolno-Ogrodniczego w Golubiu-Dobrzyniu

      Pracownicy Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń p. Iwona Kałużna, p. Wiktor Spychalski oraz Nadleśnictwa Dobrzejewice p. Kamila Czajka

      Pracownicy firmy De Hejs p. Kamila Wójcik, p. Henryk Kowalski i p. Paweł Górzyński .

      Projekt ten zakładał stworzenie miejsca dostępnego dla społeczności lokalnej, w którym będą warunki do nabywania umiejętności proekologicznych, obcowania z przyrodą, wdrażania do uprawy i pielęgnacji roślin oraz utrwalania wiedzy o walorach turystycznych naszego miasta. To tu właśnie, dzięki współpracy z firmą De Heus i jej wsparciem finansowym z kwocie 6.000zł, z Nadleśnictwem Golub-Dobrzyń i Dobrzejewice, Kołem Gospodyń Wiejskich z Macikowa czy z Pszczelarzem p. Domagałą, nasi uczniowie i społeczność lokalna mogą doświadczać uprawy ziół, roślin miododajnych i warzyw, nauczyć się pozyskiwania kompostu z resztek roślinnych czy zagospodarowania wody deszczowej oraz zapoznać się z założeniami zrównoważonego rozwoju rolnictwa i gospodarki leśnej.

      Codziennie doświadczamy pozytywnego odbioru naszego Ekologicznego Zakątka. Jest on źródłem radości dzieci z prowadzonych upraw i działań badawczych, miejscem wytchnienia dla Rodziców oczekujących na swoje pociechy, skarbnicą zapachów i smaków oraz niezwykłą wizytówką naszej szkoły w postaci muralu z Anną Wazówną.

      Koordynatorki projektu w ZSM : Marzena Kujawiak, Katarzyna Batorska i Renata Tułodziecka.

      Zdjęcia: Kamila Czajka

     • WITAJ SZKOŁO, ŻEGNAJCIE WAKACJE

     • 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/ 2022.

      Usłyszeliśmy pierwszy dzwonek.

      Przed Wami drodzy uczniowie nowy rok nauki, ciekawych zabaw, rozwijania zainteresowań i nowych pasji, poznawania i umacniania przyjaźni i wzajemnej współpracy.

      Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, aby każdy dzień przynosił wiele radości i satysfakcji z nauki i wykonywanej pracy.

      Rodzicom naszych dzieci życzymy zadowolenia ze swoich dzieci. Niech szkoła stanie się dla nich drugim domem, do którego chcą z radością przychodzić, przebywać i wracać, aby czuły się w niej bezpieczne.

      POWODZENIA !

      Klasa 2F z wychowawczynią p. Anną Florek,

      p. Teresa Rzepkowska,

      Samorząd Uczniowski

       

       

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 8549