• Nasze "imprezki"

     • ANDRZEJKI

      „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” to stara ludowa przepowiednia towarzyszyła pannom podczas wieczoru wróżb obchodzonego w wigilię świętego Andrzeja w nocy z 29 na 30 listopada i chociaż dziś wróżby traktujemy z przymrużeniem oka to nadal jest aktualna. Uczniowie klasy 3f wraz z wychowawcą Lucyną Baźmirowską postanowili uczcić ten dzień wesołą zabawą w swoim klasowym gronie. Był film dotyczący obchodów Andrzejek dawniej i dziś oraz prezentacja dotyczącą starych wróżb, jak i współczesnychNie zabrakło prezentacji i filmu dotyczącego obchodów Andrzejek dawniej i dziś. Były wróżby dotyczące najbliższej przyszłości oraz tej, która czeka uczniów za kilka lat. Wróżyliśmy z liczb, z kostek, butów, z kolorowych kartek. Uczniowie wróżyli, jak będzie miała na imię ich przyszła wybranka lub wybranek. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i andrzejkowej dyskoteki. Wszyscy świetnie się bawili.

      Lucyna Baźmirowska

       

     • Nasi najmłodsi

     • Spektakl teatralny w grupie 0 B

      Dzieci z grupy 0 B przygotowały spektakl teatralny, w którym wystąpiły takie postacie jak: Król Batman, Roszpunka, Księżniczka oraz Gentelmeni. Dzieci wykonały kukiełki własnoręcznie, nadały im nazwy oraz wspólnie bawiły się w teatr.

      Renata Dąbek

     • Nasze akcje

     • ,,Przyjazny tornister"

      W dniu 30.11.2021r. 

      Uczniowie z klasy 2f wraz z wychowawcą wzięli udział w akcji ,,Przyjazny tornister"

      W ramach tej akcji zostało zorganizowane spotkanie z pielęgniarką szkolną, która bardzo ciekawie przekazała informacje dotyczące postawy ciała,prawidłowego noszenia tornistra i dostosowania jego wagi do masy ciała dziecka.

      W formie zabawy edukacyjnej uczniowie ważyli swoje plecaki na wadze. Część tornistrów była zbyt ciężka. Oczywiście na podium stanęli uczniowie z najlżejszymi tornistrami.

      Wszyscy zostali poinformowani jaka powinna być prawidłowa waga ich tornistrów. Następnie uczniowie sprawdzali,co noszą w swoich plecaczkach.

      Okazało się, że wiele przedmiotów jest niepotrzebnych na zajęcia szkolne.

      W tym dniu nie mogło też zabraknąć: ćwiczeń gimnastycznych oraz wesołej piosenki pt.,,Lekki tornister"

      Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały krzyżówkę, czytały wiersz ,,Tornister pełen uśmiechów" oraz wykonały pracę plastyczną ,,Mój tornister"

      To był bardzo aktywny dzień!

      Uczestnicy akcji zdobyli wiedzę na temat zasad właściwego wyboru, noszenia, jak również pakowania swojego tornistra. W nagrodę każdy uczeń otrzymał kolorowy plan lekcji. Rodzice  zaś zostali poinformowani o akcji i  otrzymali ulotki informacyjno-edukacyjne.

      Anna Florek

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Uczniowie klasy 3f wraz z wychowawcą Lucyną Baźmirowską postanowili uczcić ten dzień zabawą ze swoimi ukochanymi pluszakami. Były zabawy ruchowe, z elementem rywalizacji oraz zabawy z użyciem chusty animacyjnej. Uczniowie opowiadali o swoich misiach, o emocjach, które im towarzyszą, kiedy tulą w ramionach swoje pluszaki. Wspólnie śpiewali piosenki o misiach, bawili się przy muzyce. Następnie obejrzeli film o historii święta i rozwiązali quiz wiedzy na temat misiów z różnych bajek. W ramach odpoczynku wysłuchali bajki czytanej przez nauczyciela pt.: "Masza i niedźwiedź". Na koniec dnia zjedli słodki przysmak Kubusia Puchatka oraz wykonali wspólne, pamiątkowe zdjęcie. W trakcie wspólnych obchodów uczniowie uczestniczyli też w kiermaszu maskotek, z którego dochód zasili konto chorej na SMA Mai z Białkowa. Dzień był pełen wrażeń, wszystkim dzieciom udzieliła się bajkowa atmosfera.

      Lucyna Baźmirowska

     • Akcja dla Ośrodka

     • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

      Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną zbiórki artykułów szkolnych dla Powiatowej Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej Typu Specjalistyczno-Terapeutycznego w Golubiu-Dobrzyniu. Dziękujemy za Wasze piękne serca.

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich

      z opiekunami, p. Teresa Rzepkowska, p. Anna Florek z klasą II f

     • Pamiętamy i dziękujemy!

     • 103 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      11 listopad 1918 – 11 listopad 2021

            W Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę dajemy wyraz pamięci wszystkim, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. To dzięki Nim przetrwał nasz język, nasza kultura i tradycja.

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu – Dobrzyniu z opiekunami, p. K. Krzemińska, p. T. Rzepkowska, klasa 2f z wychowawcą p. A. Florek

     • Nasze wydarzenia

     • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      W poniedziałek 8 listopada w klasie 3e przygotowaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji “Śniadanie daje moc” klasowe, zdrowe, pełnowartościowe drugie śniadanie. Uczniowie przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania, Zaprezentowali przygotowane przepisy, podzielili się wiedzą o wartościach odżywczych niektórych produktów, sprawdzili swoją wiedzę o prawidłowym odżywianiu w quizie przygotowanym przez jedną z koleżanek. Wyposażeni w taką wiedzę przystąpili do przygotowywania klasowego śniadania. Pojawiły się kanapki, sałatki, desery jogurtowe, owoce i warzywa do chrupania. Nie zabrakło też wody mineralnej.

      Było smacznie i zdrowo. O produkty do zdrowego śniadania zadbali Rodzice – dziękujemy.

      “DO SZKOŁY WYCHODŹ PO ŚNIADANIU I ZE ŚNIADANIEM!”

                                                                                                             Katarzyna Ostoja-Lniska

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy gorąco podziękować za trud włożony w naszą edukację i wskazywanie nam właściwej drogi. Życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, osiągnięcia wybranego celu, aby podejmowany wysiłek był źródłem satysfakcji i uznania. Niech żyje się wesoło  i kolorowo. Na świat patrzcie przez różowe okulary. W głowach niech rodzą się złote myśli, a na drogach życia niech zawsze pali się Wam zielone światło.    

      Dla całego Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników Szkoły

      życzy

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.

     • Śpiewamy hymn Polski

     • "Zerówki" też śpiewają

      Dnia 10 listopada 2021 r. uczniowie klas 0 z wychowawcami M.Lisińską , R.Dąbek i pedagogiem szkolnym A.Studzińską odśpiewali HYMN POLSKI o godz.11:11 aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

     • Świat bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      Piątego listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas 3f i 2f zamienili szkolną ławkę na niezwykłą krainę bajkowych postaci. Wychowawczynie Lucyna Baźmirowska i Anna Florek przygotowały dla swoich uczniów szereg atrakcji, aby uczcić ten wspaniały dzień. Iście bajkowa atmosfera udzieliła się wszystkim uczniom. Dzień rozpoczęliśmy od bajkowej parady do utworu z Akademii Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”. Następnie dzieci prezentowały swoje stroje, opowiadały jaką są postacią i z jakiej bajki pochodzą. Dalej na uczniów czekały zagadki dotyczące znajomości bajek, quizy dotyczące bajkowych postaci, gra „Kim jestem?” oraz udział w zabawie „Jaka to melodia?” – gdzie zadaniem uczniów było odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi fragment muzyczny. Wszyscy poradzili sobie doskonale, na zwycięzców czekały cukierki. Następnie uczniowie zatańczyli wspólnie baśniowy taniec.

                                                                                                    Lucyna Baźmirowska, Anna Florek

     • „Szkoła pamięta 2021”

     •      Uczniowie klasy 3f wraz z wychowawcą wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta 2021”. W dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację dotyczącą pochodzenia i symboli obchodzonego w Polsce 1 listopada święta Wszystkich Świętych oraz obchodzonego 2 listopada Święta Zmarłych czyli Dnia Zadusznego. Dowiedzieli się również jakie były staropolskie obyczaje, czyli czym był Obrzęd Dziadów. Uczniowie rozwiązywali quizy i krzyżówki dotyczące uroczystości.

           Następnie wykonali książeczki dotyczące święta Wszystkich Świętych, a w nich wspominania bliskich, odwiedzania zaniedbanych grobów, modlitwy za zmarłych, dbania o miejsca pamięci narodowej, aby uczcić bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę. Kolejnym etapem było wyjście uczniów wraz z wychowawcą na cmentarz. Naszym celem było sprzątnięcie grobów zaniedbanych i zapomnianych przez innych, zapalenie zniczy na "Grobie nieznanego żołnierza", refleksja i zaduma w miejscu upamiętniającym osoby, które oddały życie za Ojczyznę. Na koniec uczniowie wysłuchali i zastanawiali się nad słowami wiersza ks. Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą….”

      Wychowawca

     • PASOWANIE 2021/2022

     •      W piątek, 8 października 2021, odbyło się Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego ZSM w Golubiu-Dobrzyniu. Był to drugi, oficjalny etap tradycyjnej szkolnej uroczystości. W tym wyjątkowym dniu Uczniom klas pierwszych towarzyszyli zaproszeni goście: Rodzice, Włodarze Golubia- Dobrzynia - Burmistrz p. Mariusz Piątkowski i Wiceburmistrz p. Róża Kopaczewska, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek p. Małgorzata Capar z SP1 im. Konstytucji 3 Maja i p. Małgorzata Brzóska z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej, ksiądz Proboszcz Jarosław Kulesza, przewodnicząca Rady Rodziców ZSM p. Ewelina Szymańska oraz przedstawicielka Samorzadu Uczniowskiego ZSM.  

           Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym i było podzielone na dwie tury - najpierw na Sztandar Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego ślubowali uczniowie klasy 1a, 1b i 1d, a w drugiej turze uczniowie klas 1c i 1e. Pasowania dokonał dyrektor ZSM p. Piotr Floerke, a Burmistrz wręczył pamiątkowe medale specjalnie wybite na tę okoliczność. Uroczystość i dekoracje przygotowali: wicedyrektor Marzena Kujawiak wraz z Wychowawcami klas 1 p. Anną Matowską, p. Marią Gabryszewską, p. Anną Szczutkowską, p. Jolantą Klewicz oraz p. Andrzejem Budny, natomiast o oprawę muzyczną zadbał p. Grzegorz Florek, a Poczet Sztandarowy przygotował p. Artur Chojnacki.

           Oto krótka fotorelacja z uroczystości.

      Tekst: Marzena Kujawiak

      Zdjęcia wykonali: uczniowie LSP Golub-Dobrzyń pod opieką mgr I. Kubackiej

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

     • "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"

      Klasa 3f wraz z wychowawcą Lucyną Baźmirowską przystąpiła do III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Projekt ma na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. W projekcie realizujemy przede wszystkim priorytet 2, 4 i 5. Projekt realizowany jest przez cały rok szkolny 2021/2022 w III modułach. Pierwszy zakłada realizację scenariusza „Podróże małe i duże”, drugi „Naukowy zawrót głowy”, trzeci „Na ratunek”, dzięki którym uczniowie poznają zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Pierwszym etapem realizacji projektu było wysłuchanie opowiadania o chmurce Tosi, która jest elementem przewodnim projektu. Po wysłuchaniu tekstu uczniowie przystąpili do pracy, wykonując własne chmurki. W kolejnych etapach realizacji projektu uczniowie wysłuchają lub samodzielnie przeczytają lektury wskazane w regulaminie projektu. Obecnie uczniowie wysłuchali cztery pierwsze rozdziały lektury Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Książka bardzo zainteresowała uczniów, po czytaniu zadeklarowali, że chętnie poznają dalsze losy kundelka, który podróżował pociągiem. Po przeczytaniu książki uczniowie uzupełniali własny "lekturnik" stanowiący złącznik do projektu. Na koniec każdego modułu nauczyciel umieszcza sprawozdania w formie opisu realizacji poszczególnych zadań modułowych. Po ukończeniu wszystkich III modułów uczniowie otrzymają dyplomy a nauczyciel uzyska certyfikat ukończonego projektu.

     • niezwykłe miejsce w naszej szkole

     • „Żyj z przyrodą w zgodzie…”

      W dniu 24.09.2021 w ZSM w Golubiu –Dobrzyniu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Garden Classroom – Ekologiczny zakątek”, który zrealizowaliśmy w ramach 6 edycji projektu prospołecznego „Działamy i wspieramy” firmy De Heus.

      Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

      Burmistrz Miasta p. Mariusz Piątkowski

      Wiceburmistrz Golubia-Dorzynia p. Róża Kopaczewska

      Koordynatorka programu „Działamy i wspieramy” firmy De Heus p. Karolina Pietrzko

      Radna Miasta Golub-Dobrzyń i koordynatorka projektu De Heus p. Jolanta Rzeszotarska

      Przyjaciele i sponsorzy – państwo Anna i Jacek Radeccy, właściciele Pawilonu Rolno-Ogrodniczego w Golubiu-Dobrzyniu

      Pracownicy Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń p. Iwona Kałużna, p. Wiktor Spychalski oraz Nadleśnictwa Dobrzejewice p. Kamila Czajka

      Pracownicy firmy De Hejs p. Kamila Wójcik, p. Henryk Kowalski i p. Paweł Górzyński .

      Projekt ten zakładał stworzenie miejsca dostępnego dla społeczności lokalnej, w którym będą warunki do nabywania umiejętności proekologicznych, obcowania z przyrodą, wdrażania do uprawy i pielęgnacji roślin oraz utrwalania wiedzy o walorach turystycznych naszego miasta. To tu właśnie, dzięki współpracy z firmą De Heus i jej wsparciem finansowym z kwocie 6.000zł, z Nadleśnictwem Golub-Dobrzyń i Dobrzejewice, Kołem Gospodyń Wiejskich z Macikowa czy z Pszczelarzem p. Domagałą, nasi uczniowie i społeczność lokalna mogą doświadczać uprawy ziół, roślin miododajnych i warzyw, nauczyć się pozyskiwania kompostu z resztek roślinnych czy zagospodarowania wody deszczowej oraz zapoznać się z założeniami zrównoważonego rozwoju rolnictwa i gospodarki leśnej.

      Codziennie doświadczamy pozytywnego odbioru naszego Ekologicznego Zakątka. Jest on źródłem radości dzieci z prowadzonych upraw i działań badawczych, miejscem wytchnienia dla Rodziców oczekujących na swoje pociechy, skarbnicą zapachów i smaków oraz niezwykłą wizytówką naszej szkoły w postaci muralu z Anną Wazówną.

      Koordynatorki projektu w ZSM : Marzena Kujawiak, Katarzyna Batorska i Renata Tułodziecka.

      Zdjęcia: Kamila Czajka

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 30647