• Dzień Pluszowego Misia

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Uczniowie klasy 3f wraz z wychowawcą Lucyną Baźmirowską postanowili uczcić ten dzień zabawą ze swoimi ukochanymi pluszakami. Były zabawy ruchowe, z elementem rywalizacji oraz zabawy z użyciem chusty animacyjnej. Uczniowie opowiadali o swoich misiach, o emocjach, które im towarzyszą, kiedy tulą w ramionach swoje pluszaki. Wspólnie śpiewali piosenki o misiach, bawili się przy muzyce. Następnie obejrzeli film o historii święta i rozwiązali quiz wiedzy na temat misiów z różnych bajek. W ramach odpoczynku wysłuchali bajki czytanej przez nauczyciela pt.: "Masza i niedźwiedź". Na koniec dnia zjedli słodki przysmak Kubusia Puchatka oraz wykonali wspólne, pamiątkowe zdjęcie. W trakcie wspólnych obchodów uczniowie uczestniczyli też w kiermaszu maskotek, z którego dochód zasili konto chorej na SMA Mai z Białkowa. Dzień był pełen wrażeń, wszystkim dzieciom udzieliła się bajkowa atmosfera.

      Lucyna Baźmirowska

     • Akcja dla Ośrodka

     • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

      Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną zbiórki artykułów szkolnych dla Powiatowej Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej Typu Specjalistyczno-Terapeutycznego w Golubiu-Dobrzyniu. Dziękujemy za Wasze piękne serca.

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich

      z opiekunami, p. Teresa Rzepkowska, p. Anna Florek z klasą II f

     • Pamiętamy i dziękujemy!

     • 103 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      11 listopad 1918 – 11 listopad 2021

            W Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę dajemy wyraz pamięci wszystkim, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. To dzięki Nim przetrwał nasz język, nasza kultura i tradycja.

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu – Dobrzyniu z opiekunami, p. K. Krzemińska, p. T. Rzepkowska, klasa 2f z wychowawcą p. A. Florek

     • Nasze wydarzenia

     • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      W poniedziałek 8 listopada w klasie 3e przygotowaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji “Śniadanie daje moc” klasowe, zdrowe, pełnowartościowe drugie śniadanie. Uczniowie przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania, Zaprezentowali przygotowane przepisy, podzielili się wiedzą o wartościach odżywczych niektórych produktów, sprawdzili swoją wiedzę o prawidłowym odżywianiu w quizie przygotowanym przez jedną z koleżanek. Wyposażeni w taką wiedzę przystąpili do przygotowywania klasowego śniadania. Pojawiły się kanapki, sałatki, desery jogurtowe, owoce i warzywa do chrupania. Nie zabrakło też wody mineralnej.

      Było smacznie i zdrowo. O produkty do zdrowego śniadania zadbali Rodzice – dziękujemy.

      “DO SZKOŁY WYCHODŹ PO ŚNIADANIU I ZE ŚNIADANIEM!”

                                                                                                             Katarzyna Ostoja-Lniska

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy gorąco podziękować za trud włożony w naszą edukację i wskazywanie nam właściwej drogi. Życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, osiągnięcia wybranego celu, aby podejmowany wysiłek był źródłem satysfakcji i uznania. Niech żyje się wesoło  i kolorowo. Na świat patrzcie przez różowe okulary. W głowach niech rodzą się złote myśli, a na drogach życia niech zawsze pali się Wam zielone światło.    

      Dla całego Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników Szkoły

      życzy

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.

     • Śpiewamy hymn Polski

     • "Zerówki" też śpiewają

      Dnia 10 listopada 2021 r. uczniowie klas 0 z wychowawcami M.Lisińską , R.Dąbek i pedagogiem szkolnym A.Studzińską odśpiewali HYMN POLSKI o godz.11:11 aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

     • Świat bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      Piątego listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas 3f i 2f zamienili szkolną ławkę na niezwykłą krainę bajkowych postaci. Wychowawczynie Lucyna Baźmirowska i Anna Florek przygotowały dla swoich uczniów szereg atrakcji, aby uczcić ten wspaniały dzień. Iście bajkowa atmosfera udzieliła się wszystkim uczniom. Dzień rozpoczęliśmy od bajkowej parady do utworu z Akademii Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”. Następnie dzieci prezentowały swoje stroje, opowiadały jaką są postacią i z jakiej bajki pochodzą. Dalej na uczniów czekały zagadki dotyczące znajomości bajek, quizy dotyczące bajkowych postaci, gra „Kim jestem?” oraz udział w zabawie „Jaka to melodia?” – gdzie zadaniem uczniów było odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi fragment muzyczny. Wszyscy poradzili sobie doskonale, na zwycięzców czekały cukierki. Następnie uczniowie zatańczyli wspólnie baśniowy taniec.

                                                                                                    Lucyna Baźmirowska, Anna Florek

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 8551