• Zakończenie I modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

     • "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

      Uczniowie z klasy 3f wraz z wychowawcą Lucyną Baźmirowską zrealizowali I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” pod hasłem „Podróże małe i duże”. W ramach realizacji pierwszego modułu uczniowie wykonali różnorodne działania. Swoją przygodę z projektem rozpoczęli od wysłuchania „Rozchmurzonego opowiadania na powitanie” oraz wykonania pięknych chmurek na gazetkę. Następnie wybrali pierwszą lekturę do czytania „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Wspólnie stworzyli plakat zachęcający do czytania książek papierowych oraz pokolorowali okładki lekturników. Następnie zaprojektowali i wykonali zakładki do książek, związane z podróżami. Kolejnym zadaniem wykonanym przez uczniów było narysowanie głównego bohatera lektury – psa Lampo oraz swojej ulubionej przygody z książki. Realizując kolejne zadania, wspólnie z klasą 2f bawili się z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dobry nastrój w tym dniu zapewniły bajkowe kreacje, w których uczniowie przyszli do szkoły. Zabawie towarzyszyła znana piosenka „Witajcie w naszej bajce”. Uczniowie obejrzeli też film dotyczący Włoch, mieli okazję zobaczyć stację kolejową w Marttimie, „odwiedzili” też poszczególne miasta, do których podróżował Lampo m.in. Turyn, Rzym, Neapol, Reggio oraz wyspę Sycylię, na którą wywieziono psa. Poznali też ciekawostki związane z tym europejskim krajem, a nawet nauczyli się kilku prostych zwrotów w języku włoskim. Następnie używając drewnianych klocków stworzyli trasę, którą podróżował Lampo oraz stację kolejową w Marttimie. Na kolejnych zajęciach uczniowie wykonali lapbooki o lekturze. Na koniec dzieci uzupełniły lekturniki, kończąc tym samym moduł I projektu. Uczniowie klasy 3f chętnie brali udział w zajęciach, z ciekawością i zainteresowaniem zrealizowali zadania z modułu I, doskonale się przy tym bawiąc i nabywając nowe kompetencje. Z niecierpliwością czekają na kolejne zadania czekające w module II.

      Lucyna Baźmirowska

     • Nasze "imprezki"

     • ANDRZEJKI

      „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” to stara ludowa przepowiednia towarzyszyła pannom podczas wieczoru wróżb obchodzonego w wigilię świętego Andrzeja w nocy z 29 na 30 listopada i chociaż dziś wróżby traktujemy z przymrużeniem oka to nadal jest aktualna. Uczniowie klasy 3f wraz z wychowawcą Lucyną Baźmirowską postanowili uczcić ten dzień wesołą zabawą w swoim klasowym gronie. Był film dotyczący obchodów Andrzejek dawniej i dziś oraz prezentacja dotyczącą starych wróżb, jak i współczesnychNie zabrakło prezentacji i filmu dotyczącego obchodów Andrzejek dawniej i dziś. Były wróżby dotyczące najbliższej przyszłości oraz tej, która czeka uczniów za kilka lat. Wróżyliśmy z liczb, z kostek, butów, z kolorowych kartek. Uczniowie wróżyli, jak będzie miała na imię ich przyszła wybranka lub wybranek. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i andrzejkowej dyskoteki. Wszyscy świetnie się bawili.

      Lucyna Baźmirowska

       

     • Nasi najmłodsi

     • Spektakl teatralny w grupie 0 B

      Dzieci z grupy 0 B przygotowały spektakl teatralny, w którym wystąpiły takie postacie jak: Król Batman, Roszpunka, Księżniczka oraz Gentelmeni. Dzieci wykonały kukiełki własnoręcznie, nadały im nazwy oraz wspólnie bawiły się w teatr.

      Renata Dąbek

     • Nasze akcje

     • ,,Przyjazny tornister"

      W dniu 30.11.2021r. 

      Uczniowie z klasy 2f wraz z wychowawcą wzięli udział w akcji ,,Przyjazny tornister"

      W ramach tej akcji zostało zorganizowane spotkanie z pielęgniarką szkolną, która bardzo ciekawie przekazała informacje dotyczące postawy ciała,prawidłowego noszenia tornistra i dostosowania jego wagi do masy ciała dziecka.

      W formie zabawy edukacyjnej uczniowie ważyli swoje plecaki na wadze. Część tornistrów była zbyt ciężka. Oczywiście na podium stanęli uczniowie z najlżejszymi tornistrami.

      Wszyscy zostali poinformowani jaka powinna być prawidłowa waga ich tornistrów. Następnie uczniowie sprawdzali,co noszą w swoich plecaczkach.

      Okazało się, że wiele przedmiotów jest niepotrzebnych na zajęcia szkolne.

      W tym dniu nie mogło też zabraknąć: ćwiczeń gimnastycznych oraz wesołej piosenki pt.,,Lekki tornister"

      Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały krzyżówkę, czytały wiersz ,,Tornister pełen uśmiechów" oraz wykonały pracę plastyczną ,,Mój tornister"

      To był bardzo aktywny dzień!

      Uczestnicy akcji zdobyli wiedzę na temat zasad właściwego wyboru, noszenia, jak również pakowania swojego tornistra. W nagrodę każdy uczeń otrzymał kolorowy plan lekcji. Rodzice  zaś zostali poinformowani o akcji i  otrzymali ulotki informacyjno-edukacyjne.

      Anna Florek

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 30633