• Poznajemy nowe miejsca

     • Nasza kolejna wycieczka

      24go i 25go października część uczniów klas szóstych i osmych naszej szkoły, odbyła wycieczke Szlakiem Pierwszych Piastów. W ramach wyjazdu zwiedziliśmy grody pierwszych Piastów - Poznań oraz Gniezno. Odbyliśmy również podróż po różnych zakątkach świata odwiedzając poznańską Palmiarnię oraz muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

      Opiekę i organizację na wycieczce sprawowali :

      Wiesia Łukasiewicz

      Anna Sztym-Lompart

      Paulina Nowak-Sipak

      Izabela Maszkiewicz

     • "Rzeźba w śwetlicy"

     • Nasze prace

           W  ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia rzeźbiarskie dla uczniów szkoły podstawowej!  Uczniowie pod okiem pani Andżeliki Słomskiej i pana Bartłomieja Schmidt zmierzyli się z materiałem i stworzyli wspaniałe prace. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i z pewnością powtórzą się jeszcze w przyszłości! 

     • Konkurs Przedmiotowy z Języka Rosyjskiego

     • W naszej szkole 11 października br. odbył się konkurs z  j.rosyjskiego

      Arkusz zawierał zadania testowe o różnym stopniu trudności: zadania zamknięte, zadania otwarte, z luką, tłumaczenie z języka polskiego na język rosyjski, zadania sprawdzające znajomość leksyki i gramatyki, umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz wiedzę realioznawczą o Rosji.

      Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

      Anastasiia Ozinkovska z kl. 6a,

      Khystyna Bondar z kl .8f,

      Oleksandr Pryshchepa z kl. 8c,

      Wolodymyr Ozinkovski z kl. 8f.

      Gratulujemy!!!!!!!

      Opiekunem uczniów jest p. Maria Zielińska

     • Nasze wycieczki

     • "Poznaj Polskę" 3a i 5e

           W dniach 30-31 maja 2022 roku odbyła się wycieczka, realizowana w ramach programu "Poznaj Polskę".Klasa 3a i klasa 5e wysłuchała koncertu organowego w zespole pocystersko - katedralnym, następnie poznała historię placówki Westerplatte. Stamtąd uczennice i uczniowie wyruszyli w rejs na gdańską starówkę, gdzie odwiedzili Neptuna i poznali wiele zabytków. Następnie uczestnicy zawitali do zamku Gniew, gdzie niezapomnianych wrażeń dostarczył nocny spacer po zamku. Rano rozegrano emocjonujący turniej rycerski. Ostatnim, ale ważnym punktem podróży było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie z uwagą wysłuchaliśmy pani przewodniczki i obejrzeliśmy wystawy.Liczne atrakcje sprawiły, że uczennice i uczniowie spędzili czas nie tylko przyjemnie, ale też pożytecznie.

      Opiekunowie: pani Anna Radecka, pani Kamila Krzemińska, pani Nikola Włodarczyk oraz pan Artur Chojnacki serdecznie dziękują za pomoc Rodzicom dzieci.

     • Nasze uroczystości....

     •  „Wiwat Maj, 3 Maj”

      Z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w dniu 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole został przygotowany i nagrany montaż słowno-muzyczny pt. „Wiwat Maj, 3 Maj” w wykonaniu klasy 2a, 3a, 2f ,chóru oraz koła tanecznego pod opieką p. A. Grzebskiej , A. Radeckiej, A. Florek i Grzegorza Florek.

      Uroczystość poświęcona najważniejszej reformie Sejmu była okazją do wcielenia się uczniów w rolę narodowych bohaterów. Doskonale łączyła lekcję historii z występami artystycznymi dzieci. Zadbano także o piękną dekorację przygotowaną przez uczniów LSP pod kierunkiem mgr. Sławomira Jasienieckiego.

      Towarzyszące pieśni „Witaj majowa jutrzenko”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Polska rodzina” oraz „Taniec z flagą” podkreślały podniosłość uroczystości.Dla wszystkich była to ważna i niezwykła lekcja patriotyzmu.Przekazane materiały są zgodne z RODO i prawami autorskimi.

     • Nasi laureaci

     • II Powiatowy  Konkurs  Lekturowy

           21. 04. 2022 roku w Zespole Szkół im. Anny Wazówny odbył się konkurs dotyczący znajomości lektur obowiązkowych w klasie VII i VIII. Uczennice z naszej szkoły zajęły w nim wysokie miejsca.

      II miejsce:

      Paulina Wyborska kl. VIII f

      III miejsce:

      Sara Szynkiewicz kl. VIII d

      Emilia Bączkowska kl. VIII e

      Karolina Romańczuk kl. VIII e

      Uczennice zostały przygotowane przez panią Annę Tuliszewską i panią Hannę Zadrożną.

      Gratulujemy!!!

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap szkolny

     • W dniu 23 marca br. odbyły się eliminacje szkolne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. W obecności Wiceprezesa Naczelnika OSP Golub-Dobrzyń i jednocześnie koordynatora tworzonych MDP p. Sławomira ŻOCHOWSKIEGO 11 śmiałków napisało test wiedzy pożarniczej. Jeden uczestnik w grupie I (klasy I-IV) oraz 10 w grupie II (klasy V-VIII). Emocji było dużo, ponieważ o ostatnie miejsce gwarantujące awans do następnej rundy osiągnęła dwójka uczestników, Zofia TOMELLA i Oliwier CIESZYŃSKI. Po dogrywce ustnej awans wywalczyła Zosia.

      Oto szczegółowe wyniki eliminacji:

      GRUPA II – klasy V – VIII

      1 miejsce – NIBURSKI Mateusz kl. 7D

      2 miejsce – TYBURA Martyna kl. 7F

      3 miejsce – ZIELIŃSKA Maja kl. 7D

      Ponadto awans wywalczyli:

      - BEDNARSK Karolina kl. 7D

      - SACHS Karina kl. 7F

      - TOMELLA Zofia kl. 7E

       

      GRUPA I – klasy I – IV

      1 miejsce – ŻOCHOWSKI Mikołaj kl. 4E

       

      Ponadto w eliminacji udział wzięli: Oliwier Cieszyński z kl. 7F, Oskar Zieliński z kl. 6A, Oliwia Olkowska z kl. 7B i Kinga Jędraszek z kl. 7a.

      Naczelnik wręczył drobne upominki wszystkim uczestnikom eliminacji.

      Gratulujemy zwycięzcom awansu do kolejnej rundy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

       

     • MIĘDZYNARODOWY KONKURS

     • KANGUR MATEMATYCZNY”  //  17 MARCA 2022 r

      Po raz 26. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. W tym roku w konkursie wzięło udział 76 uczniów z klas 2-8. Uczniowie rozwiązywali zadania w czterech kategoriach: Żaczek (kl.2.), Maluch (kl.3-4), Beniamin (kl.5-6) i Kadet (kl.7-8). Zadania miały różną skalę trudności. Za poprawną odpowiedź na pytania uczniowie mogli otrzymać: 3 p., 4 p. lub 5 p. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczestnicy mieli 75 minut. Każdy z uczestników otrzymał zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”.

      Teraz czekamy na wyniki z nadzieją, że będą bardzo dobre.

      Szkolny koordynator konkursu Arleta Zaleska

     • W karnawale same bale...

     • Karnawałowy zawrót głowy w klasie 3f

      W karnawale same bale… W piątek , 18 lutego 2022r., uczniowie klasy 3f wzięli udział w klasowym balu karnawałowym zorganizowanym przez wychowawcę Lucynę Baźmirowską. Wspólną zabawę poprzedziła rozmowa i film dotyczący zabaw karnawałowych dawniej i współcześnie. Bal rozpoczął marsz powitalny, przy którym uczniowie prezentowali swoje stroje. W trakcie odbyły się liczne konkursy i zabawy, między innymi taniec z balonem, kalambury, krzesełka, figury. Nie zabrakło również swobodnych tańców przy muzyce oraz słodkiego poczęstunku zorganizowanego przy współpracy z rodzicami. Zabawie towarzyszyły wesołe uśmiechy na twarzach dzieci. Koniec zabawy uwieńczyły zdjęcia w klasowej karnawałowej fotobudce. Zabawa wszystkim bardzo się podobała.

      Lucyna Baźmirowska

     • Tak mało, a tak dużo znaczy. Dziękujemy

     •  

      Drodzy Rodzice i Przyjaciele Szkoły!

       

      Zwyczajem lat ubiegłych rozpoczynamy akcję

      Przekaż 1% swojego podatku na rzecz szkoły”.

      Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy objęci są obowiązkiem rozliczania swoich dochodów z Urzędem Skarbowym. Procedura przekazania 1% podatku sprowadza się do wypełnienia odpowiednich rubryk w zeznaniu PIT za 2021 rok.

      Przekazanie i rozliczenie zebranych na rzecz szkoły pieniędzy następuje poprzez Organizację Pożytku Publicznego posiadającą nr KRS.

      Nasza szkoła współpracuje z  Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole –

      KRS 0000121592.

      Pieniądze pozyskane z odpisów podatników są wydatkowane przez szkołę na ściśle określone cele.

       

       

      UWAGA!

      Chcąc przekazać 1% dla Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu należy wpisać:

       

      w części "K":

      - w rubryce 136 nr KRS - 0000121592 Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

      - w rubryce 137 kwotę odpisu 1% od podatku

       

      w części "L":

      - w rubryce 138 nazwę naszej szkoły: Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

      - w rubryce 139 podatnik w kwadracie stawia X

       

      DZIĘKUJEMY!

     • Zakończenie I modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

     • "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

      Uczniowie z klasy 3f wraz z wychowawcą Lucyną Baźmirowską zrealizowali I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” pod hasłem „Podróże małe i duże”. W ramach realizacji pierwszego modułu uczniowie wykonali różnorodne działania. Swoją przygodę z projektem rozpoczęli od wysłuchania „Rozchmurzonego opowiadania na powitanie” oraz wykonania pięknych chmurek na gazetkę. Następnie wybrali pierwszą lekturę do czytania „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Wspólnie stworzyli plakat zachęcający do czytania książek papierowych oraz pokolorowali okładki lekturników. Następnie zaprojektowali i wykonali zakładki do książek, związane z podróżami. Kolejnym zadaniem wykonanym przez uczniów było narysowanie głównego bohatera lektury – psa Lampo oraz swojej ulubionej przygody z książki. Realizując kolejne zadania, wspólnie z klasą 2f bawili się z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dobry nastrój w tym dniu zapewniły bajkowe kreacje, w których uczniowie przyszli do szkoły. Zabawie towarzyszyła znana piosenka „Witajcie w naszej bajce”. Uczniowie obejrzeli też film dotyczący Włoch, mieli okazję zobaczyć stację kolejową w Marttimie, „odwiedzili” też poszczególne miasta, do których podróżował Lampo m.in. Turyn, Rzym, Neapol, Reggio oraz wyspę Sycylię, na którą wywieziono psa. Poznali też ciekawostki związane z tym europejskim krajem, a nawet nauczyli się kilku prostych zwrotów w języku włoskim. Następnie używając drewnianych klocków stworzyli trasę, którą podróżował Lampo oraz stację kolejową w Marttimie. Na kolejnych zajęciach uczniowie wykonali lapbooki o lekturze. Na koniec dzieci uzupełniły lekturniki, kończąc tym samym moduł I projektu. Uczniowie klasy 3f chętnie brali udział w zajęciach, z ciekawością i zainteresowaniem zrealizowali zadania z modułu I, doskonale się przy tym bawiąc i nabywając nowe kompetencje. Z niecierpliwością czekają na kolejne zadania czekające w module II.

      Lucyna Baźmirowska

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 30644