• WITAJ SZKOŁO, ŻEGNAJCIE WAKACJE

     • 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/ 2022.

      Usłyszeliśmy pierwszy dzwonek.

      Przed Wami drodzy uczniowie nowy rok nauki, ciekawych zabaw, rozwijania zainteresowań i nowych pasji, poznawania i umacniania przyjaźni i wzajemnej współpracy.

      Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, aby każdy dzień przynosił wiele radości i satysfakcji z nauki i wykonywanej pracy.

      Rodzicom naszych dzieci życzymy zadowolenia ze swoich dzieci. Niech szkoła stanie się dla nich drugim domem, do którego chcą z radością przychodzić, przebywać i wracać, aby czuły się w niej bezpieczne.

      POWODZENIA !

      Klasa 2F z wychowawczynią p. Anną Florek,

      p. Teresa Rzepkowska,

      Samorząd Uczniowski

       

       

     • Zakończenie Roku Szkolnego

     • Muzyczny akcent zakończenia roku szkolnego

      https://youtu.be/_EgQA3mF0_0

       

       Kochani Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły!

               Za nami kolejny rok szkolny, w którym zmierzyliśmy się wspólnie z nowym wyzwaniem. Lekcje on line i zdalne nauczanie to nasze wspólne, nowe doświadczenie. Teraz czas na upragnione wakacje.

            Gratulujemy Wam uzyskanych wyników oraz zdobycia nowych umiejętności. To Wasz kolejny krok w dorosłość. Waszym Rodzicom dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Nauczycielom dziękujemy za trud i moc pozytywnej energii.

      Dyrekcja Szkoły

       

     • PSP w naszej szkole

     • Nowa galeria PSP w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

      BEZPIECZNE WAKACJE!!!

      W dniu 21 czerwca br. uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu – Dobrzyniu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczniów w trakcie wakacji.

      Panowie strażacy omówili najważniejsze zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, w górach, w lesie i w czasie burzy.

      Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt ratowniczy i poznać jego zastosowanie.

      Spotkania uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu – Dobrzyniu stały się już tradycją.

       

      Serdecznie dziękujemy!

      Dyrekcja, Uczniowie i NauczycieleZespołu Szkół Miejskich

      w Golubiu - Dobrzyniu

     • Policjant w naszej szkole

     • Nowa galeria Policjant w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

      Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc więc ograniczyć zagrożenie w dniu 16.06.2021 r. zaprosiliśmy funkcjonariusza KPP Katarzynę Wilangowską. Pani Kasia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji oraz podziwiała ekspozycję tematyczną wykonaną przez uczniów i nauczycieli.

      Wielu nauczycieli korzysta z prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa i przeprowadza lekcje w oparciu o przygotowany materiał poglądowy.

     • Liceum Sztuk Plastycznych w Golubiu-Dobrzyniu

     • Szkoła kształci w dwóch specjalnościach:

      TECHNIKI GRAFICZNE

      w ramach której uczeń realizuje specjalizację:

      TECHNIKI RZEŹBIARSKIE

      w ramach której uczeń realizuje specjalizację:

      Szkoła została utworzona w 2011 r. początkowo jako 6-letnia Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, obejmująca programem ogólnym gimnazjum i liceum. Powstała przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego, wraz z którą utworzyła Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.

      Po reformie szkolnictwa, w której zostały zlikwidowane gimnazja, w 2020 r. utworzone zostało Liceum Sztuk Plastycznych.

      Nauka w Liceum Sztuk Plastycznych w Golubiu-Dobrzyniu trwa 5 lat i jest bezpłatna.

      W szkole realizowane jest kształcenie ogólne i artystyczne.

      Obecnie prowadzone są dwie specjalności: TECHNIKI GRAFICZNE – specjalizacja: projektowanie graficzne oraz TECHNIKI RZEŹBIARSKIE – specjalizacja: ceramika artystyczna.

      Kończąc naukę uczeń przystępuje do obrony pracy dyplomowej ze specjalizacji, której się uczył od klasy drugiej (projektowania graficznego lub ceramiki artystycznej) i uzyskuje tytuł zawodowy: PLASTYK o danej specjalności.

      Kształcenie artystyczne młodzieży odbywa się na zajęciach: rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania, projektowania multimedialnego, podstaw fotografii i filmu, projektowania graficznego i ceramiki artystycznej.

      Kształcenie ogólne obejmuje program liceum ogólnokształcącego i przygotowuje do zdania matury.

      W Liceum Sztuk Plastycznych uczniowie mają możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju warsztatach, plenerach, wyjazdach edukacyjnych, imprezach kulturalnych. Organizowane są wystawy prac uczniów, prezentujące ich osiągnięcia artystyczne.

      Licealiści przygotowywani są do udziału w zewnętrznych przeglądach artystycznych i różnego rodzaju szczebla konkursach, w których odnoszą sukcesy.

      Nasza szkoła ściśle współpracuje z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, który w ramach podpisanego porozumienia sprawuje nad nią patronat.

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 30663