• Akcja dla Ośrodka

     • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

      Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną zbiórki artykułów szkolnych dla Powiatowej Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej Typu Specjalistyczno-Terapeutycznego w Golubiu-Dobrzyniu. Dziękujemy za Wasze piękne serca.

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich

      z opiekunami, p. Teresa Rzepkowska, p. Anna Florek z klasą II f

     • Pamiętamy i dziękujemy!

     • 103 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      11 listopad 1918 – 11 listopad 2021

            W Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę dajemy wyraz pamięci wszystkim, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. To dzięki Nim przetrwał nasz język, nasza kultura i tradycja.

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu – Dobrzyniu z opiekunami, p. K. Krzemińska, p. T. Rzepkowska, klasa 2f z wychowawcą p. A. Florek

     • Nasze wydarzenia

     • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      W poniedziałek 8 listopada w klasie 3e przygotowaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji “Śniadanie daje moc” klasowe, zdrowe, pełnowartościowe drugie śniadanie. Uczniowie przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania, Zaprezentowali przygotowane przepisy, podzielili się wiedzą o wartościach odżywczych niektórych produktów, sprawdzili swoją wiedzę o prawidłowym odżywianiu w quizie przygotowanym przez jedną z koleżanek. Wyposażeni w taką wiedzę przystąpili do przygotowywania klasowego śniadania. Pojawiły się kanapki, sałatki, desery jogurtowe, owoce i warzywa do chrupania. Nie zabrakło też wody mineralnej.

      Było smacznie i zdrowo. O produkty do zdrowego śniadania zadbali Rodzice – dziękujemy.

      “DO SZKOŁY WYCHODŹ PO ŚNIADANIU I ZE ŚNIADANIEM!”

                                                                                                             Katarzyna Ostoja-Lniska

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy gorąco podziękować za trud włożony w naszą edukację i wskazywanie nam właściwej drogi. Życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, osiągnięcia wybranego celu, aby podejmowany wysiłek był źródłem satysfakcji i uznania. Niech żyje się wesoło  i kolorowo. Na świat patrzcie przez różowe okulary. W głowach niech rodzą się złote myśli, a na drogach życia niech zawsze pali się Wam zielone światło.    

      Dla całego Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników Szkoły

      życzy

      Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.

     • Śpiewamy hymn Polski

     • "Zerówki" też śpiewają

      Dnia 10 listopada 2021 r. uczniowie klas 0 z wychowawcami M.Lisińską , R.Dąbek i pedagogiem szkolnym A.Studzińską odśpiewali HYMN POLSKI o godz.11:11 aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

     • Świat bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      Piątego listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas 3f i 2f zamienili szkolną ławkę na niezwykłą krainę bajkowych postaci. Wychowawczynie Lucyna Baźmirowska i Anna Florek przygotowały dla swoich uczniów szereg atrakcji, aby uczcić ten wspaniały dzień. Iście bajkowa atmosfera udzieliła się wszystkim uczniom. Dzień rozpoczęliśmy od bajkowej parady do utworu z Akademii Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”. Następnie dzieci prezentowały swoje stroje, opowiadały jaką są postacią i z jakiej bajki pochodzą. Dalej na uczniów czekały zagadki dotyczące znajomości bajek, quizy dotyczące bajkowych postaci, gra „Kim jestem?” oraz udział w zabawie „Jaka to melodia?” – gdzie zadaniem uczniów było odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi fragment muzyczny. Wszyscy poradzili sobie doskonale, na zwycięzców czekały cukierki. Następnie uczniowie zatańczyli wspólnie baśniowy taniec.

                                                                                                    Lucyna Baźmirowska, Anna Florek

     • „Szkoła pamięta 2021”

     •      Uczniowie klasy 3f wraz z wychowawcą wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta 2021”. W dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację dotyczącą pochodzenia i symboli obchodzonego w Polsce 1 listopada święta Wszystkich Świętych oraz obchodzonego 2 listopada Święta Zmarłych czyli Dnia Zadusznego. Dowiedzieli się również jakie były staropolskie obyczaje, czyli czym był Obrzęd Dziadów. Uczniowie rozwiązywali quizy i krzyżówki dotyczące uroczystości.

           Następnie wykonali książeczki dotyczące święta Wszystkich Świętych, a w nich wspominania bliskich, odwiedzania zaniedbanych grobów, modlitwy za zmarłych, dbania o miejsca pamięci narodowej, aby uczcić bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę. Kolejnym etapem było wyjście uczniów wraz z wychowawcą na cmentarz. Naszym celem było sprzątnięcie grobów zaniedbanych i zapomnianych przez innych, zapalenie zniczy na "Grobie nieznanego żołnierza", refleksja i zaduma w miejscu upamiętniającym osoby, które oddały życie za Ojczyznę. Na koniec uczniowie wysłuchali i zastanawiali się nad słowami wiersza ks. Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą….”

      Wychowawca

     • PASOWANIE 2021/2022

     •      W piątek, 8 października 2021, odbyło się Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego ZSM w Golubiu-Dobrzyniu. Był to drugi, oficjalny etap tradycyjnej szkolnej uroczystości. W tym wyjątkowym dniu Uczniom klas pierwszych towarzyszyli zaproszeni goście: Rodzice, Włodarze Golubia- Dobrzynia - Burmistrz p. Mariusz Piątkowski i Wiceburmistrz p. Róża Kopaczewska, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek p. Małgorzata Capar z SP1 im. Konstytucji 3 Maja i p. Małgorzata Brzóska z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej, ksiądz Proboszcz Jarosław Kulesza, przewodnicząca Rady Rodziców ZSM p. Ewelina Szymańska oraz przedstawicielka Samorzadu Uczniowskiego ZSM.  

           Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym i było podzielone na dwie tury - najpierw na Sztandar Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego ślubowali uczniowie klasy 1a, 1b i 1d, a w drugiej turze uczniowie klas 1c i 1e. Pasowania dokonał dyrektor ZSM p. Piotr Floerke, a Burmistrz wręczył pamiątkowe medale specjalnie wybite na tę okoliczność. Uroczystość i dekoracje przygotowali: wicedyrektor Marzena Kujawiak wraz z Wychowawcami klas 1 p. Anną Matowską, p. Marią Gabryszewską, p. Anną Szczutkowską, p. Jolantą Klewicz oraz p. Andrzejem Budny, natomiast o oprawę muzyczną zadbał p. Grzegorz Florek, a Poczet Sztandarowy przygotował p. Artur Chojnacki.

           Oto krótka fotorelacja z uroczystości.

      Tekst: Marzena Kujawiak

      Zdjęcia wykonali: uczniowie LSP Golub-Dobrzyń pod opieką mgr I. Kubackiej

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

     • "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"

      Klasa 3f wraz z wychowawcą Lucyną Baźmirowską przystąpiła do III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Projekt ma na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. W projekcie realizujemy przede wszystkim priorytet 2, 4 i 5. Projekt realizowany jest przez cały rok szkolny 2021/2022 w III modułach. Pierwszy zakłada realizację scenariusza „Podróże małe i duże”, drugi „Naukowy zawrót głowy”, trzeci „Na ratunek”, dzięki którym uczniowie poznają zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Pierwszym etapem realizacji projektu było wysłuchanie opowiadania o chmurce Tosi, która jest elementem przewodnim projektu. Po wysłuchaniu tekstu uczniowie przystąpili do pracy, wykonując własne chmurki. W kolejnych etapach realizacji projektu uczniowie wysłuchają lub samodzielnie przeczytają lektury wskazane w regulaminie projektu. Obecnie uczniowie wysłuchali cztery pierwsze rozdziały lektury Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Książka bardzo zainteresowała uczniów, po czytaniu zadeklarowali, że chętnie poznają dalsze losy kundelka, który podróżował pociągiem. Po przeczytaniu książki uczniowie uzupełniali własny "lekturnik" stanowiący złącznik do projektu. Na koniec każdego modułu nauczyciel umieszcza sprawozdania w formie opisu realizacji poszczególnych zadań modułowych. Po ukończeniu wszystkich III modułów uczniowie otrzymają dyplomy a nauczyciel uzyska certyfikat ukończonego projektu.

     • niezwykłe miejsce w naszej szkole

     • „Żyj z przyrodą w zgodzie…”

      W dniu 24.09.2021 w ZSM w Golubiu –Dobrzyniu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Garden Classroom – Ekologiczny zakątek”, który zrealizowaliśmy w ramach 6 edycji projektu prospołecznego „Działamy i wspieramy” firmy De Heus.

      Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

      Burmistrz Miasta p. Mariusz Piątkowski

      Wiceburmistrz Golubia-Dorzynia p. Róża Kopaczewska

      Koordynatorka programu „Działamy i wspieramy” firmy De Heus p. Karolina Pietrzko

      Radna Miasta Golub-Dobrzyń i koordynatorka projektu De Heus p. Jolanta Rzeszotarska

      Przyjaciele i sponsorzy – państwo Anna i Jacek Radeccy, właściciele Pawilonu Rolno-Ogrodniczego w Golubiu-Dobrzyniu

      Pracownicy Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń p. Iwona Kałużna, p. Wiktor Spychalski oraz Nadleśnictwa Dobrzejewice p. Kamila Czajka

      Pracownicy firmy De Hejs p. Kamila Wójcik, p. Henryk Kowalski i p. Paweł Górzyński .

      Projekt ten zakładał stworzenie miejsca dostępnego dla społeczności lokalnej, w którym będą warunki do nabywania umiejętności proekologicznych, obcowania z przyrodą, wdrażania do uprawy i pielęgnacji roślin oraz utrwalania wiedzy o walorach turystycznych naszego miasta. To tu właśnie, dzięki współpracy z firmą De Heus i jej wsparciem finansowym z kwocie 6.000zł, z Nadleśnictwem Golub-Dobrzyń i Dobrzejewice, Kołem Gospodyń Wiejskich z Macikowa czy z Pszczelarzem p. Domagałą, nasi uczniowie i społeczność lokalna mogą doświadczać uprawy ziół, roślin miododajnych i warzyw, nauczyć się pozyskiwania kompostu z resztek roślinnych czy zagospodarowania wody deszczowej oraz zapoznać się z założeniami zrównoważonego rozwoju rolnictwa i gospodarki leśnej.

      Codziennie doświadczamy pozytywnego odbioru naszego Ekologicznego Zakątka. Jest on źródłem radości dzieci z prowadzonych upraw i działań badawczych, miejscem wytchnienia dla Rodziców oczekujących na swoje pociechy, skarbnicą zapachów i smaków oraz niezwykłą wizytówką naszej szkoły w postaci muralu z Anną Wazówną.

      Koordynatorki projektu w ZSM : Marzena Kujawiak, Katarzyna Batorska i Renata Tułodziecka.

      Zdjęcia: Kamila Czajka

     • WITAJ SZKOŁO, ŻEGNAJCIE WAKACJE

     • 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/ 2022.

      Usłyszeliśmy pierwszy dzwonek.

      Przed Wami drodzy uczniowie nowy rok nauki, ciekawych zabaw, rozwijania zainteresowań i nowych pasji, poznawania i umacniania przyjaźni i wzajemnej współpracy.

      Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, aby każdy dzień przynosił wiele radości i satysfakcji z nauki i wykonywanej pracy.

      Rodzicom naszych dzieci życzymy zadowolenia ze swoich dzieci. Niech szkoła stanie się dla nich drugim domem, do którego chcą z radością przychodzić, przebywać i wracać, aby czuły się w niej bezpieczne.

      POWODZENIA !

      Klasa 2F z wychowawczynią p. Anną Florek,

      p. Teresa Rzepkowska,

      Samorząd Uczniowski

       

       

     • Zakończenie Roku Szkolnego

     • Muzyczny akcent zakończenia roku szkolnego

      https://youtu.be/_EgQA3mF0_0

       

       Kochani Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły!

               Za nami kolejny rok szkolny, w którym zmierzyliśmy się wspólnie z nowym wyzwaniem. Lekcje on line i zdalne nauczanie to nasze wspólne, nowe doświadczenie. Teraz czas na upragnione wakacje.

            Gratulujemy Wam uzyskanych wyników oraz zdobycia nowych umiejętności. To Wasz kolejny krok w dorosłość. Waszym Rodzicom dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Nauczycielom dziękujemy za trud i moc pozytywnej energii.

      Dyrekcja Szkoły

       

     • PSP w naszej szkole

     • Nowa galeria PSP w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

      BEZPIECZNE WAKACJE!!!

      W dniu 21 czerwca br. uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu – Dobrzyniu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczniów w trakcie wakacji.

      Panowie strażacy omówili najważniejsze zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, w górach, w lesie i w czasie burzy.

      Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt ratowniczy i poznać jego zastosowanie.

      Spotkania uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu – Dobrzyniu stały się już tradycją.

       

      Serdecznie dziękujemy!

      Dyrekcja, Uczniowie i NauczycieleZespołu Szkół Miejskich

      w Golubiu - Dobrzyniu

     • Policjant w naszej szkole

     • Nowa galeria Policjant w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

      Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc więc ograniczyć zagrożenie w dniu 16.06.2021 r. zaprosiliśmy funkcjonariusza KPP Katarzynę Wilangowską. Pani Kasia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji oraz podziwiała ekspozycję tematyczną wykonaną przez uczniów i nauczycieli.

      Wielu nauczycieli korzysta z prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa i przeprowadza lekcje w oparciu o przygotowany materiał poglądowy.

     • Liceum Sztuk Plastycznych w Golubiu-Dobrzyniu

     • Szkoła kształci w dwóch specjalnościach:

      TECHNIKI GRAFICZNE

      w ramach której uczeń realizuje specjalizację:

      TECHNIKI RZEŹBIARSKIE

      w ramach której uczeń realizuje specjalizację:

      Szkoła została utworzona w 2011 r. początkowo jako 6-letnia Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, obejmująca programem ogólnym gimnazjum i liceum. Powstała przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego, wraz z którą utworzyła Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.

      Po reformie szkolnictwa, w której zostały zlikwidowane gimnazja, w 2020 r. utworzone zostało Liceum Sztuk Plastycznych.

      Nauka w Liceum Sztuk Plastycznych w Golubiu-Dobrzyniu trwa 5 lat i jest bezpłatna.

      W szkole realizowane jest kształcenie ogólne i artystyczne.

      Obecnie prowadzone są dwie specjalności: TECHNIKI GRAFICZNE – specjalizacja: projektowanie graficzne oraz TECHNIKI RZEŹBIARSKIE – specjalizacja: ceramika artystyczna.

      Kończąc naukę uczeń przystępuje do obrony pracy dyplomowej ze specjalizacji, której się uczył od klasy drugiej (projektowania graficznego lub ceramiki artystycznej) i uzyskuje tytuł zawodowy: PLASTYK o danej specjalności.

      Kształcenie artystyczne młodzieży odbywa się na zajęciach: rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania, projektowania multimedialnego, podstaw fotografii i filmu, projektowania graficznego i ceramiki artystycznej.

      Kształcenie ogólne obejmuje program liceum ogólnokształcącego i przygotowuje do zdania matury.

      W Liceum Sztuk Plastycznych uczniowie mają możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju warsztatach, plenerach, wyjazdach edukacyjnych, imprezach kulturalnych. Organizowane są wystawy prac uczniów, prezentujące ich osiągnięcia artystyczne.

      Licealiści przygotowywani są do udziału w zewnętrznych przeglądach artystycznych i różnego rodzaju szczebla konkursach, w których odnoszą sukcesy.

      Nasza szkoła ściśle współpracuje z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, który w ramach podpisanego porozumienia sprawuje nad nią patronat.

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 4457